Вгору

P6110031БЛИЩАДЬ

Блищадь – наймолодше село Рухотинської сільської ради. В селі є 60 дворів, у яких проживають 129 осіб. Відстань між селами Блищадь та Рухотин – 10 км.

Поселення Блищаді виникло на початку ХХ ст. За переказами старожилів, земля, де виникло це село, належала перебиківському панові Бакалову. Втративши інтерес до заняття сільським господарством, пан продав свої землі селянам. На куплених земельних ділянках блищадівці почали оселятися та будувати свої житла.IMG_4619 Пояснюють, що назва Блищадь походить від слова „ближче”. Існує така легенда, що колись у с. Шилівцях був ярмарок, на який приїжджали селяни навколишніх сіл. Добирались вони на ярмарок об’їзною Круговою дорогою, бо панськими землями їхати не дозволялось. Але коли селяни купили ці землі і почали на них селитись, тут з’явилась дорога. Нею до ярмарку було набагато ближче. Слово це селяни вимовляли „блище”. Звідси і поселення стало називатися Блищадь.

DSC02060 В період румунського панування (1942 р., 2 березня) окупанти перейменували село Блищадь на Блідару.

Нині село носить свою стару назву – Блищадь.

В 1944 році жителі Блищаді брали участь у розгромі фашистів. 19 блищадців учасників Великої Вітчизняної війни – полягли на полях цієї кровопролитної бойні.

До послуг жителів села працюють: магазин, фельдшерсько-акушерський пункт, об’єкт дозвілля, початкова школа та Рухотинське лісництво.P6110029