Вгору

zelena_lypa1Зелена Липа

Зелена Липа – село, яке входить до Перебиківської сільської ради. Лежить воно за 45 км від районного центру і за 40 км від залізничної станції Новоселиця. Населення Зеленої Липи нараховує 450 чоловік.
Село це в документах вперше згадується у ХІХ ст. На території Зеленої Липи вияв¬лено давньоруське селище ХІІ-ХІІІ ст. Тут, біля села, зберігаються руїни стародавньої фортеці, так зване Перебиківське городище ХІІ-ХІІІ і ХІУ ст.
Колись в давнину територія, де тепер розміщене село, називалась „Суха поляна”. А саме поселення називалось Хмелева (є автобусна зупинка Хмелів Вал). P6110023Старожили розповідають, що на цій місцині в 1935 році першим поселився Бучок Павло Кирило-вич, поклавши початок селу Зелена Липа. Стверджувати так – значить допускати по¬милку. На території сучасного села Зелена Липа люди проживали і раніше.
Сама назва села пішла від того, що в цій місцевості в давнину росло багато дерев липи. Село засноване вихідцями з навколишніх сіл, які, не одержавши землі за «Поло¬женням» 1868 року, пізніше купували її у землевласника.
Жителі Зеленої Липи у важких умовах вирощували хліб, худобу, відвойовуючи не¬великі ділянки землі у лісу, який оточує село з усіх боків. Вони уміло використовують багатства лісу.
В 1944 році в лісах навколо Зеленої Липи діяли партизанські загони з’єднання Тканка.

Зеленолипінці брали участь у розгромі німецько-фашистських загарбників. На дорогах війни бра¬ли участь 87 чоловік, з яких 16 не повернулись додому з поля бою.
В 1945 році в селі відкри¬ли початкову школу, пізніше -фельдшерсько-акушерський пункт (1987 р.). 1949 року в се¬лі почала працювати хата-чи-тальня. А зараз тут до послуг
населення – філія районної централізованої бібліотечної системи. Є в Зеленій Липі й церква.

zelena_lypa2В 1989 році у селі по¬будоване нове приміщен¬ня школи-саду із світлими, просторими класами і спор¬тивним залом. 2008 року село газифіковано.
Зусиллями жителів села завершується будівництво церкви ЄХБ.
В особистому користу ванні зеленолипінців є 8 тракторів, 10 вантажівок, понад 50 легкових автомобілів. На території села діє мале приватне підприємство „Зелена Липа”, (директор Бучок І. В.).

.